Tip na výlet.

Na Kráme je obľúbeným miestom oddychu počas prechodu hrebeňa Starohorských vrchov z Donovalov, cez osadu Bully, sedlo Šachtička po zelenej značke v sprievode náučného chodníka. K útulni sa dostanete aj od rázcestia Žiare (smer zo Španej Doliny, Starých Hôr alebo sedla Šachtička), cez rázcestie pod Jelenskou skalou a rázcestia Krčahy – Kováčka aj z obce Baláže po cyklotrase cez rázcestie Krčahy – Kováčka. Zelená značka vedúca po lesných zvážniciach je vyznačená ako cyklotrasa určená pre horské bicykle. V zime vedie okolo pravidelne upravovaná bežkárska stopa.

Útulňa Na Kráme

Do útulne Na Kráme sa po viacerých etapách rekonštrukcie vrátil život, otvorili sa dvere okoloidúcim a toto krásne útočisko uprostred lesa ožilo a neustálym zveľaďovaním môže slúžiť všetkým nám. Od augusta 2023 je možné tu aj prenocovať, stačí si spraviť rezerváciu lôžka. 

Oáza pokoja.

Najväčšou motiváciou občianskeho združenia Na Kráme ale aj v celkovom bežnom fungovaní v útulni je práve práca pre komunitu, ktorá podnecuje súdržnosť a vzájomnú pomoc, bez sebeckých cieľov a pre nás všetkých. Inšpirovaní horskými chatami v rakúskych a talianských alpách, vládne v útulni vždy pohodová a domácka atmosféra, kde sa  pripravuje pohostenie iba z tých najkvalitnejších lokálnych surovín. 

Scroll to Top